• ابعاد به گونه ای است که پس از بتن ریزی و محاط شدن در بتن، به شدت مقاومت بلوک افزایش یافته و علی رغم غیرسازه ای بودن و دخیل در محاسبات، عملا رفتار سازه ای از خود نشان می دهد.

  • به منظور حذف سقف کاذب میتوان بلوک تحتانی را از بتن سبک گازی ، بتن هوادار، لیکا و پوکه ، گچ هوادار و متریال های مشابه تهیه نمود تا ضمن مقاومت در برابر آتش سوزی چسبندگی مناسب با نازک کاری تامین گردیده و یا می توان بدون نازک کاری و صرفا رنگ آمیزی یا به صورت اکسپوز(بتن نمایان) در مکانهایی نظیر پیلوت و پارکینگ و مشابه آنها استفاده نمود.

  • در مورادی که کارفرما یا معمار پروژه قصد اجرای سقف کاذب (به منظور مقاصد طراحی داخلی ) را داشته باشند ، جنس بلوک تحتانی میتواند پلی استایرن، پلی اتیلن، پی وی سی یا مصالح مشابه باشد .

  • ابعاد بلوک به گونه ای است که ضمن ارزان و سبک بودن به راحتی قابل حمل و نصب بوده و به اقتضا نوع پروژه قابل تغییر میباشد .

  • نصب بلوک ها با سرعت و دقت انجام شده و نظارت و بازرسی آن بسیار آسان بوده و جهت عملیات اجراری نیاز به نیروهای با تخصص بالا نمیباشد .

  • تعبیه سوراخها در اطراف بلوک ها به گونه ای است که با قرار گیری پین ها در محل مشخص شده عملا بلوکها در دو امتداد عرضی و طولی دقیقا در جای خود قرار میگیرند و خطاهای اجرایی در جایگذاری بلوکها عملا صفر میشود. به عبارتی دیگر با قرارگیری پین ها در محل های تعبیه شده ، بلوک ها ناگزیرند در جای مناسب خود قرار گیرند .

  • با توجه به ابعاد متفاوت پلان های معماری و نامنظم بودن آنها وجود موانع اجرایی و شکل های هندسی متفاوت ، بلوک ها به راحتی قابل برش می باشند. در نتیجه آن هر پلانی قابل اجرا بوده و اختلاف وزن بتن اجرایی با بتن محاسباتی عملا صفر می گردد.

(مبانی طراحی) بلوک تحتانی:
1. افزایش سرعت اجرا
2. کاهش وزن سازه
3. حذف سقف کاذب
4. عایق مناسب صوتی و حرارتی
5. استفاده از مصالح بومی و سازگار با نازک کاری
6. برش آسان بلوک ها متناسب با پلان معماری
7. کاهش خطاهای اجرایی
8. چیدمان بلوک ها در دو امتداد باتوجه به تعبیه محل قرارگیری پین ها
9. قابلیت تغیر در شکل، ابعاد و جنس بلوک

 

Translate »
طراحی سایت