معرفی انواع قالب وافل برای اجرای سقف وافل

معرفی انواع قالب وافل برای اجرای سقف وافل برای راه اندازی پروژه های بزرگ ساختمانی اهمیت دارد. با شناخت بهتر و دقیق تر هر یک از قالب هایی که برای اجرای سقف وافل به کار می روند، بهترین سقف ها برای پروژه شما انتخاب خواهند شد. ابعاد و قیمت هر یک از این قالب ها با هم تفاوت دارد. قالب های وافل قطعات پلاستیکی شکیلی هستند که برای حذف بتن تولید شده اند. با تولید و ارائه این قالب ها آسیب های کششی و فشاری سازه حذف می شوند و استحکام سقف به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

مشخصات کلی قالب سقف وافل

مزایای فنی و اقتصادی هر یک از قالب های وافل از مهمترین دلایل افزایش خرید آن ها در عرصه های ساختمانی به شمار می روند. برای معرفی انواع قالب وافل برای اجرای سقف وافل جنس هر یک از این قالب ها مورد توجه قرار می گیرد. جنس پلاستیکی و پروپیلن هر یک از این قالب ها از مزایای خرید این اقلام به شمار می رود. انواع آن ها وزن سبکی دارند و سطح آن ها صیقلی است. برخی از این قالب ها به صورت قفل دار تولید می شوند. انواع قالب های مورد استفاده در این حوزه باید مجوزهای سازمان نظام مهندسی را دریافت کرده باشند تا کیفیت آن ها برای استفاده در این حوزه تایید شود.

آشنایی با انواع قالب های وافل برای سقف وافل

معرفی انواع قالب وافل برای اجرای سقف وافل برای انتخاب بهترین ابزارها در ساخت و اجرای سقف های وافل حائز اهمیت است. قالب وافل در مدل های مختلفی تولید شده و در دسترس پروژه های در دست اجرا قرار می گیرند. سقف های وافل یک طرفه از محبوب ترین انواع سازه های ساختمانی هستند که با استفاده از قالب های یک طرفه با تیرچه های مخصوص احداث می شوند. در این قالب ها رفتار سقف مشابه با سقف های تیرچه بلوک است و باربری مشابهی با هم دارند.

قالب های دو طرفه سقف وافل نیز در این میان دسته بندی شده و از کاربردهای قابل توجهی برخوردار هستند. در معرفی انواع قالب وافل برای اجرای سقف وافل این محصولات جایگاه بسیار مهمی دارند. قالب های دو طرفه سیستم دال و تیر هستند که در آن ها باربری به صورت دو طرفه اعمال می شود. امکان ایجاد دهانه های بلند در این سازه ها وجود دارد. هر یک از انواع این قالب ها به صورت قفل دار و ساده قابل تولید خواهند بود.

قالب سقف وافل

بررسی مزایای قالب وافل

برای معرفی انواع قالب وافل برای اجرای سقف وافل، باید به مزایای مهم هر یک از این مجموعه محصولات نیز توجه داشته باشید. برخی از این مزایای مهم را در زیر مشاهده می کنید:

  1. رقبای قالب های وافل انواع قالب یوبوت و کوبیاکس هستند که از نظر کیفی در سطح پایین تری نسبت به قالب وافل قرار می گیرند. قالب وافل برخلاف این قالب ها در برابر اشعه خورشید و سایر عوامل مخرب مقاومت بیشتری دارند.
  2. استحکام قالب های وافل اغلب بیشتر است و میزان شکستگی و خسارات این قالب ها، کمتر از تجهیزات دیگر است. این قالب های پلاستیکی نمی شکنند و از ورود مواد بتنی به داخل قالب پیشگیری می کنند.
  3. میزان بتن مورد استفاده در ساخت و آماده سازی این سقف ها تقریبا 20 درصد کمتر از سایر قالب ها است.
  4. انواع قالب های وافل چندین بار مورد استفاده قرار می گیرند و سبب صرفه جویی در هزینه های پروسه های ساختمانی خواهند شد.
  5. قابلیت جداسازی ساده این قالب ها نیز از مهمترین مزایای استفاده از آن ها به شمار می رود.
  6. این قالب ها آسیبی برای محیط زیست به وجود نمی آورند و نوعی محصول دوست دار محیط زیست به شمار می روند.

ابعاد قالب های یک طرفه وافل

برای معرفی انواع قالب وافل برای اجرای سقف وافل به ابعاد و اندازه های هر یک از این قالب ها نیز مورد توجه قرار می گیرد. برای انتخابی دقیق تر در میان این سازه ها باید حتما به متراژ مورد نظر خود برای احداث و راه اندازی سقف دقت داشته باشید. به طور کلی قالب های یک طرفه از متریال پلاستیکی تولید شده و ساختار U شکلی دارند. برای اتصال این قطعات از بست های مخصوص استفاده می شود. به این ترتیب قالب های مستطیلی به صورت یکپارچه به هم متصل خواهند شد.

طول و عرض هر یک از این قالب ها متغیر است و بین 12 تا 14 سانتی متر تعیین می شود. قیمت هر یک از این قالب ها بر اساس ابعاد و اندازه های آن ها برآورد خواهد شد. هزینه اجرای هر یک از قالب ها نیز در هر متر مربع محاسبه می شود. دستمزد اجرای هر یک از قالب ها نیز مجزا از هزینه خرید قالب تعیین خواهد شد.

شرکت فنی مهندسی نوسا

مشاوره ، طراحی ، اجرا و نظارت ساخت

تلفن: 

91001424-031

نشانی: ایران - اصفهان

خیابان وحید، چهارراه رودکی، مجتمع عزیزخانی، طبقه 4، واحد 42

ابعاد قالب های دو طرفه وافل

برای معرفی انواع قالب وافل برای اجرای سقف وافل به ابعاد و اندازه های قالب های دو طرفه وافل نیز توجه می شود. قالب های دو طرفه به صورت نیمه مکعبی طراحی شده اند و متریال به کار رفته در آن ها مشابه با قالب های یک طرفه است. در برخی از این قالب ها سوراخ هایی تعبیه شده که برای تعبیه چفت و بست های قالب به کار می روند. حمل و جا به جایی هر یک از این قالب ها نیز به سهولت انجام می پذیرد. انواع این قالب ها برای دهانه های عریض به کار می روند.

قیمت اجرای این قالب ها بر اساس متراژ کار و تعداد قالب های به کار رفته در آن تعیین خواهد شد. جنس قالب ها نیز در این خصوص تاثیرگذار خواهد بود.

میزان مقاومت قالب های وافل

برای معرفی انواع قالب وافل برای اجرای سقف وافل به مقاومت هر یک از آن ها نیز توجه می شود. مقاومت این سازه ها در برابر دفرمه شدن در پروژه های ساختمانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که قالب های مورد استفاده مقاومت لازم را نداشته باشند، پرتی قابل توجهی در تجهیزات ساختمانی مورد استفاده به وجود می آورند. مقاومت قالب ها در برابر بارها و فشارها نیز مورد توجه قرار دارد. در فرایند ساخت هر یک از این قالب ها انواع تست های مقاومت و پایداری انجام شده است.

سهولت در انبارداری قالب های وافل

یکی از مهمترین مزایای استفاده از قالب های وافل نسبت به سقف اینتل دک، سهولت در انبارداری این تجهیزات است. انبار کردن هر یک از این قالب ها به دلیل طراحی استثنایی آن ها به سادگی انجام می پذیرد. انواع آن ها بدون کوچکترین لغزشی در هم فرو می روند و جا به جا می شوند. انواع این قالب ها نیازی به مونتاژ در محل کارگاه نخواهند داشت و همین ویژگی سبب برتری آن ها بر دیگر تجهیزات شده است.

جمع بندی

در این مطلب در خصوص معرفی انواع قالب وافل برای اجرای سقف وافل نکاتی را بررسی کردیم که به شما در شناخت این تجهیزات کمک می کنند. با استفاده از این مجموعه نکات استفاده بهتری از هر یک از این سازه ها خواهید داشت. شما می توانید بر اساس متراژ محیط و نوع طراحی ساختمان خود هر یک از انواع قالب های وافل Waffle roof mold را در ابعاد و اندازه های مختلف انتخاب و خریداری کنید. قیمت خرید هر یک از این سازه ها به دلیل نوسانات هزینه تجهیزات ساختمانی ثابت نبوده و تغییراتی در این نرخ نامه ها به وجود آمده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع سقف وافل
فهرست مطالب